Turnuva Organizasyon Komitesi

 

8. Kurum ve Kuruluşlararası Engelliler Yararına Yardım Amaçlı Açık Masa Tenisi İkili Takım Turnuvası Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi yararına yapılacak.

Büyük heyecan ve mutluluk duyularak organize edilen geleneksel Kuruluşlararası Açık Masa Tenisi Takım Turnuvasının 8. si bu yıl, Görme Engelli bireylere katkı sağlamak amacı için yapılacak.

Mercedes Benz Türk şirketinin ana sponsorluğu ve İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Spor Kulübü Derneğinin organizatörlüğünde yapılacak olan turnuvanın tüm geliri Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesine bırakılacak.

Turnuva 02 Aralık 2017 Cumartesi günü, Orhangazi Mah. Mercedes Bulvarı No: 17/1 Esenyurt- İstanbul adresinde bulunan Mercedes Benz Türk fabrikasının kapalı spor salonunda yapılacak.

Servis; Kozyatağı Carrefour önünden saat 07.20 de kalkacak.
Servis sürücüsünün ismi ve araaç plaka numarası daha sonra duyurulacak.

Tüm Kurum ve Kuruluşlarımızı bu anlamlı organizasyona destek vermeye ve bir arada olmaya davet ediyoruz.

Maçlar saat 09:00 da yapılacak olan açılış kokteyli sonrası başlayacak.

Ayrıntılı bilgi ve yarışma talimatı aşağıda yayınlanmıştır.

ENGELLİLER YARARINA AÇIK MASA TENİSİ TAKIM TURNUVASI YARIŞMA TALİMATI;

• MERCEDES BENZ TÜRK ŞİRKETİNİN ANA SPONSORLUĞU İLE İSTANBUL KURULUŞLARARASI MASA TENİSİ SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ (İKMTSKD) ORGANİZATÖRLÜĞÜNDE ENGELLİLER YARARINA KURULUŞLARARASI AÇIK MASA TENİSİ TAKIM TURNUVASI DÜZENLENMİŞTİR.
• TURNUVADA ELDE EDİLECEK GELİRİN TÜMÜ GÖRME ENGELLİ BİREYLER YARARINA KULLANILACAK.
• TURNUVA, 02 ARALIK 2017 CUMARTESİ GÜNÜ ORHANGAZİ MAH. MERCEDES BULVARI NO:17/1 ESENYURT İSTANBUL ADRESİNDE BULUNAN MERCEDES BENZ TÜRK FABRİKASININ KAPALI SPOR SALONUNDA YAPILACAK OLUP SAAT 09:00 DA AÇILIŞ KOKTEYLİ SONRASI BAŞLAYACAK.
• TURNUVA KATILIM ÜCRETİ; ERKEK TAKIM İÇİN 350.00 TL, BAYAN TAKIM İÇİN 250.00 TL DİR. İSTEYEN KURULUŞLAR VEYA KİŞİLER DAHA FAZLA BAĞIŞ YAPABİLİR.
• BAĞIŞLAR (KATILIM ÜCRETLERİ) SALONDA MAKBUZ KARŞILIĞI DOĞRUDAN İLGİLİ DERNEĞE YAPILACAKTIR. İSTEYEN KURUM VE KURULUŞLAR İLGİLİ DERNEĞİN AŞAĞIDA BELİRTİLEN BANKA HESABINA (AÇIKLAMASINI MASA TENİSİ BAĞIŞ OLARAK BELİRTEREK) YARDIMDA BULUNABİLİRLER. DERNEĞİN BANKA HESABINA YAPILAN YARDIMLARIN BANKA DEKONTUNUN ORGANİZASYON KOMİTESİNE E-MAİL GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

BANKA HESAP NUMARASI :
Ziraat Bankası Galatasaray Şubesi
1902687 – 5001 Hesap
İban, TR 32 0001 0007 0101 9026 8750 01

• 8. KURULUŞLARARASI YARDIM AMAÇLI AÇIK MASA TENİSİ TAKIM TURNUVASINA, İSTEYEN HER KURUM VE KURULUŞ 16 YAŞINDAN BÜYÜK İSTEDİĞİ SPORCUYU LİSTESİNE YAZARAK YARIŞMA TALİMATINA UYGUN OLMAK KOŞULU İLE İSTERSE BİRDEN FAZLA TAKIM İLE KATILABİLİR.
• TURNUVA, BİR GÜNDE BİTİRİLECEKTİR. GURUP MAÇLARI VE GURUPTAN ÇIKTIKTAN SONRAKİ İLK (16 VE 8) ELEME MAÇLARI 3 SET ÜZERİNDEN 2 SET ALAN GALİP ŞEKLİNDE, DAHA SONRAKİ YARI FİNAL VE FİNAL MAÇLARI 5 SET ÜZERİNDEN 3 SET ALAN GALİP ŞEKLİNDE OYNANACAKTIR.
• TAKIM MÜSABAKALARINDA MAÇLAR ÖNCELİKLE 4`LÜ GRUPLAR HALİNDE OYNANACAK OLUP KATILIMIN FAZLA OLMASI HALİNDE 5’Lİ GURUPLAR ŞEKLİNDE GRUPTAN ÇIKAN İLK İKİ TAKIMIN ELEMİNASYON OYNAMASI ŞEKLİNDE, 5 MAÇLIK (2 TEK, 1 ÇİFT, 2 TEK) SİSTEME GÖRE OYNANACAKTIR. İLK 3 MAÇI KAZANAN TAKIM GALİP GELECEK, KALAN MAÇLAR OYNANMAYACAKTIR.
• GURUP MAÇLARI SONUNDA PUANLARIN EŞİT OLMASI HALİNDE, TAKIMLARIN KENDİ ARALARINDA YAPTIĞI MAÇLARDAKİ AVERAJLARI DİKKATE ALINACAKTIR.
• DERECE YAPAN İLK 4 TAKIM VE SPORCULARINA TURNUVA SONUNDA KUPA VE MADALYA VERİLECEKTİR.
• HER KURULUŞ TAKIMI ERKEKLERDE VE BAYANLARDA EN AZ 2 EN FAZLA 4 OYUNCU İLE TEMSİL EDİLEBİLECEKTİR.
•ÖNCELİKLE, BÜTÜN KURULUŞ TAKIM OYUNCULARI GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİNDEN ALINMIŞ OLAN 2017/2018 VİZELİ SPORCU LİSANSI İLE YARIŞMALARA KATILABİLECEKTİR. MÜSABAKA SIRASINDA HER SPORCU LİSANSINI İBRAZ ETMEK ZORUNDADIR. ANCAK, LİSANSI OLMAYAN VEYA VİZESİ YETİŞMEYEN SPORCULAR SADECE BU ÖZEL TURNUVA İÇİN BİR SEFERE MAHSUS OLMAK ŞARTI İLE SAĞLIK YÖNÜNDEN HER HANGİ BİR SORUNU OLMADIĞINI BELİRTEN YAZILI BEYANI İLE MAÇLARDA YER ALABİLECEKTİR.
• TALEP OLMASI HALİNDE 02 ARALIK CUMARTESİ GÜNÜ KOZYATAĞI CARREFOUR ÖNÜ OTOBÜS DURAĞINDAN 07.20 DE SERVİS KALDIRILACAK OLUP, GÜN SONUNDA İHTİYAÇ OLURSA MAÇLARIN AKIŞI DİKKATE ALINARAK AKŞAM GERİ DÖNÜLECEKTİR.
• TAKIMLAR MASA TENİSİ FEDERASYONU FAALİYET KİTAPÇIĞINDA BELİRTİLEN KIYAFET YÖNETMELİĞİNE UYGUN OLARAK SPOR KIYAFETİ İLE MÜSABAKALARA ÇIKACAK. BEYAZ RENKLİ TİŞÖRT İLE KESİNLİKLE MAÇLARA ÇIKILMAYACAKTIR.
• TURNUVA ESNASINDA MERCEDES BENZ TÜRK ŞİRKETİ TARAFINDAN TÜM KATILIMCILARA GÜN BOYUNCA KOKTEYL VE YEMEK VERİLEREK ÇEŞİTLİ İKRAMLARDA BULUNULACAKTIR.
• MÜSABAKALARA KATILACAK OLAN KURULUŞLARIN EN GEÇ 30 KASIM 2017 PERŞEMBE GÜNÜNE KADAR AŞAĞIDA İRTİBAT BİLGİLERİ BULUNAN ORGANİZASYON KOMİTESİNE KATILIM VE SPORCU İSİMLERİNİ YAZILI OLARAK BİLDİRMESİ GEREKMEKTEDİR.

İSTANBUL DIŞINDAN KATILACAKLAR İÇİN KONAKLAMA NİDYA OTEL (ESENYURT) DE YAPILABİLİR.
www.nidyahotelesenyurt.com

BU TALİMATTA BELİRTİLMEYEN DİĞER TÜM HUSUSLARDA KARAR ALMAYA ORGANİZASYON KOMİTESİ YETKİLİDİR.

Organizasyon Komitesi:

Şener FİLİZ ( İKMTSKD )
e-mail : sener.filiz@hotmail.com
Cep Tel : 542 6738990 – 542 2160948

Safiye ÖNCEL ( MERCEDES BENZ TÜRK )
İş Tel : 212 6227622
e-mail : safiyek@hotmail.com

Seval GÜLYAZ (ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ)
İş Tel : 212 2919171
e-mail : istanbul_altinokta@hotmail.com
Cep Tel : 553 6094084